bahislion
Not : Telif hakları nedeniyle kaldırılmıştır..

308,780 Görüntülenme
Bihter (2023) izle

Bihter (2023) izle

(Bihter)
2023 yapımı Bihter, dram ve romantik türünde bir Türk yapımı filmdir. Yönetmenliği Caner Alper ve Mehmet Binay yaparken, oyuncu kadrosunda Boran Kuzum, Farah Zeynep Abdullah, Helin Kandemir, Ebru Özkan, Hande Ataizi, Osman Sonant, Lorin Merhart yer alıyor.
Halit Ziya Uşaklıgil'in Aşk-ı Memnu kitabından uyarlanan filmi, 2008'de yayınlanan Türk televizyon tarihinden en unutulmaz dizilerimizden ''Aşk-ı Memnu'' olarak izlemiştik. Hala her sene dizi tekrarı verilir ve final bölümü reyting sıralamasında 1. olur. Dizide Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ başrolleri paylaşırken filmimizin başrollerinde Farah Zeynep Abdullah ve Boran Kuzum yer alıyor. Filmde, dizi ve kitaptan farklı olarak Bihter karakterinin bakış açısına daha çok yer veriliyor.
Hepimiz repliklerine kadar ezbere bilsekte, filmin konusundan biraz bahsedeyim. Tutku,sadakatsizlik,cesaret, korkaklık ve aşk duygularının insana neler yaptıracağını gösteren etkileyici bir filmdir. Sadece sevilmek isteyen Bihter (Farah Zeynep Abdullah), sırf para avcısı ve adeta entrika kraliçesi annesi Firdevs'ten (Hande Ataizi) kurtulmak ve geçmişte yaşadığının intikamı için zengin, saygıdeğer ve kendinden yaşça büyük Adnan'la (Osman Sonant) evlenir. Adnan'ın kendisine gösterdiği değerden ilgisini çeker ve uzun süre Adnan'a olan bağlılığına zarar vermez. Bir süre sonra aynı evde kaldığı Adnan'ın akrabası yakışıklı Behlül'ün (Boran Kuzum) kendisine olan ilgisini dikkatini çeker. Adnan'la olan tatminsizliği de eklenince, Behlül'le yasak aşk yaşamaya başlarlar. Yasak aşk yalıdaki olaylar zincirinin başlangıcı olur. Nihal'in (Helin Kandemir) Behlül'e olan aşkı, Matmazel'in (Ebru Özkan) Adnan'a olan aşkı, Beşir'in (Lorin Merhart) Nihal'e olan aşkı ve daha birçok aşk zincirleri ortaya çıkmaya başlar. Bihter, aşkı için herşeyi eliyle itecek, ölümü göze alacak kadar cesur, Behlül ise bir yerden sonra sadece kendini düşünecek kadar korkaktır.
hdfilmseyretdur.com olarak Bihter, dram ve romantik filmini sizlere full hd 1080p kalitesinde sunmuş olup, keyifli seyirler dileriz..

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

7 yorum